Oszczędność wody

Oszczędność wody

Dlaczego oszczędzanie wody jest tak ważne?

Ostatnie lata potwierdziły, że ludzkość jest bezbronna w obliczu ograniczonych zasobów, do tej pory uważanych za nieograniczone. Ten życiodajny płyn pokrywa 71% powierzchni globu, co sprawia, że ​​traktujemy go jako dobro nieograniczone i ogólnodostępne. Tymczasem słodka woda stanowi zaledwie 2,5% światowych zasobów wodnych, a woda pitna to mniej niż 0,01%.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) około 1,1 miliarda ludzi nie ma dostępu do wody spełniającej podstawowe normy czystości. Oznacza to, że jedna szósta ludności Ziemi cierpi z powodu pragnienia i chorób spowodowanych piciem zanieczyszczonej wody.

Nasza firma świadomie podchodzi do zużycia wody. W trosce o środowisko wprowadziliśmy w budynku wodooszczędne cysterny. Bezdotykowy kran to kolejny świetny sposób na oszczędzanie wody. Badania wykazały, że używanie baterii bezdotykowej może zmniejszyć zużycie wody nawet o połowę. W drukarni krany wyposażone są w perlatory, które dodatkowo ograniczają zużycie wody. Prowadzimy również szkolenia dla naszych pracowników z zakresu ochrony środowiska i oszczędzania wody. Na naszych lokalach znajdują się tablice przypominające o świadomym korzystaniu z wody.

Kolejnym wodooszczędnym działaniem, które wdrażamy w naszej firmie jest wykorzystanie wód opadowych. Dach drukarni ma powierzchnię 2200 m2, co umożliwia nam gromadzenie wody deszczowej w zbiornikach i ponowne wykorzystanie jej do celów produkcyjnych. Co roku z powierzchni dachu zbieramy ponad 15 tys. litrów. Jesteśmy jedną z nielicznych firm na Opolszczyźnie, które planują ponowne wykorzystanie wód opadowych. Jako świadoma firma działamy w ramach Less Waste. Korzystanie z tego, co daje nam ziemia, wpisuje się w koncepcję ekologicznego życia i mniej odpadów. Nasza firma korzysta z zasobów naturalnych tam, gdzie to możliwe!

Polecamy to naszym kontrahentom.

"OPOLGRAF" SPÓŁKA AKCYJNA realizuje projekt dofinansowany z Programu Re-Open UK pn „Inwestycje w firmie OPOLGRAF S. A. jako odpowiedź na negatywne skutki brexit” Celem projektu jest przeciwdziałanie negatywnym skutkom brexit-u. Realizacja projektu wpłynie na poprawę jakościową i kolorystyczną końcowych produktów poprzez bardziej precyzyjne i dokładne punkty rastrowe o znacznie ostrzejszych krawędziach, a także dużo większą odpornością na ścieranie w procesie produkcyjnym. Poprzez realizację projektu Wnioskodawca będzie w stanie zrekompensować wzrost kosztów w handlu ze Zjednoczonym Królestwem. Wartość ogółem projektu 254 610,00 EUR z tego wkład Funduszy Europejskich 199 000,00 EUR