O nas

previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

O firmie

Opolgraf SA, to najlepsza drukarnia dziełowa w Polsce, mogąca pochwalić się 64 letnim doświadczeniem oraz licznymi nagrodami.  Drukarnia specjalizuje się w wydrukach książek w oprawie broszurowej, twardej, ze spiralą, czasopism czy akcydensów. Firma wielokrotnie jest wyróżniana i doceniana przez wydawców za komunikatywność, jakość czy terminowość. Zgrany zespół ponad stu pięćdziesięciu pracowników świadczy o tym, że Opolgraf to nie tylko wyspecjalizowane maszyny i bogaty park maszyn, ale również wykwalifikowana kadra. Opolgraf świadczy również usługi w zakresie wydruków wielkoformatowych na każdym materiale.

obejrzyj film

Misja

Oferowanie usług drukowania i oprawy przy najkorzystniejszej relacji ceny do jakości w możliwie najkrótszym terminie realizacji, z gwarancją wyczerpującej i bezzwłocznej wymiany informacji; rozwijanie zdolności technologicznych; dążenie do najwyższego poziomu profesjonalizmu; spełnianie, a nawet wyprzedzanie oczekiwań i wymagań Klientów, a w rezultacie zwiększenie udziału w rynku.

Fabryka Inspiracji

Fabryka Inspiracji – projekt Drukarni Opolgraf, w ramach którego były organizowane spotkania autorskie z publicystami, pisarzami, twórcami literatury współczesnej. Spotkania w ramach Fabryki Inspiracji poświęcone są promocji konkretnych książek, bądź otwartym tematom z zakresu zainteresowań zapraszanych autorów. Pierwotnym miejscem projektu była introligatornia drukarni Opolgraf, która na dwie godziny zamieniała się w miejsce dyskusji pomiędzy mieszkańcami Opolszczyzny, a zaproszonym autorem. Od 2007 roku z inicjatywy drukarni Opolgraf w Fabryce Inspiracji gościli m.in.: Tomasz Raczek, Stanisław Tym, Janusz L. Wiśniewski, Wojciech Kuczok, Andrzej Pilipiuk, Jerzy Stuhr, Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski, Szymon Hołownia, Alosza Awdiejew, Kazimiera Szczuka, Grzegorz Miecugow, prof. Jerzy BralczykSuketu Mehta, Tymon Tymański, Szczepan Twardoch i wielu innych.

więcej

Festiwal książki

W związku z coraz większym zainteresowaniem czytelników projektem Fabryka Inspiracji, chcieliśmy poszerzyć naszą działalność, dlatego Fabryka Inspiracji stała się Fundacją. Jedną ze strategicznych wydarzeń organizowanych przez Fundację jest Festiwal Książki. W czerwcu zorganizowaliśmy pierwszy w Polsce festiwal, który promuje czytelnictwo poprzez muzykę. Chcieliśmy, aby Opole stało się nie tylko stolicą polskiej piosenki, ale również książki. Festiwal Książki Opole 2016 to targi książki, spotkania autorskie i koncerty. Wydarzenia miały miejsce w centrum miasta, nieopodal Miejskiej Biblioteki Publicznej, Filharmonii Opolskiej i Drukarni Opolgraf. W festiwalu wzięło udział siedem tysięcy mieszkańców, a do stolicy Opolszczyzny zjechało się ponad czterdziestu wystawców oraz wielu autorów i muzyków. Projekt będzie najprawdopodobniej kontynuowany w kolejnych latach.

więcej

Certyfikat Jakości ISO

W listopadzie 2005 roku wdrożyliśmy System Zarządzania Jakością zgodny ze standardem ISO 9001:2008 (firma certyfikująca TÜV Rheinland).

Wyznajemy zasadę, że jakość jest prawdziwym czynnikiem sprawczym sukcesu drukarni. Jednak nie odwołujemy się tylko do jakości produkowanych przez nas książek. Jakość musi przenikać każdą sferę działalności drukarni. Używając języka fizjologii – jakością powinno się oddychać. Jest to podstawowa wartość naszej codziennej pracy z Klientami. Nie ustajemy w działaniach prowadzących do jej poprawy, nie zadowalamy się stanem bieżącym, za to wciąż udoskonalamy wszystkie aspekty naszych działań.

Firma OPOLGRAF SPÓŁKA AKCYJNA realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Promocja nowego produktu poligraficznego na rynkach międzynarodowych”. Celem projektu jest podniesienie konkurencyjności Firmy w skali krajowej i międzynarodowej poprzez wprowadzenie nowych produktów do oferty firmy. Realizacja inwestycji przyczyni się do zwiększenia innowacyjności firmy i jej oferty, a tym samym wpłynie na podniesienie atrakcyjności regionu województwa opolskiego. Wartość projektu: 601 250,00 zł. Dofinansowanie projektu z UE: 336 700,00 zł.