O nas

onas_slider
onas_slider
previous arrow
next arrow

O firmie

Opolgraf SA, to najlepsza drukarnia dziełowa w Polsce, mogąca pochwalić się 75 letnim doświadczeniem oraz licznymi nagrodami.  Drukarnia specjalizuje się w wydrukach książek w oprawie broszurowej, twardej, ze spiralą, czasopism czy akcydensów. Firma wielokrotnie jest wyróżniana i doceniana przez wydawców za komunikatywność, jakość czy terminowość. Zgrany zespół ponad stu pięćdziesięciu pracowników świadczy o tym, że Opolgraf to nie tylko wyspecjalizowane maszyny i bogaty park maszyn, ale również wykwalifikowana kadra. Opolgraf świadczy również usługi w zakresie wydruków wielkoformatowych na każdym materiale.

obejrzyj film

Misja

Oferowanie usług drukowania i oprawy przy najkorzystniejszej relacji ceny do jakości w możliwie najkrótszym terminie realizacji, z gwarancją wyczerpującej i bezzwłocznej wymiany informacji; rozwijanie zdolności technologicznych; dążenie do najwyższego poziomu profesjonalizmu; spełnianie, a nawet wyprzedzanie oczekiwań i wymagań Klientów, a w rezultacie zwiększenie udziału w rynku.

Festiwal książki

Fabryka Inspiracji – projekt Drukarni Opolgraf, w ramach którego były organizowane spotkania autorskie z publicystami, pisarzami, twórcami literatury współczesnej. Spotkania w ramach Fabryki Inspiracji poświęcone są promocji konkretnych książek, bądź otwartym tematom z zakresu zainteresowań zapraszanych autorów. Pierwotnym miejscem projektu była introligatornia drukarni Opolgraf, która na dwie godziny zamieniała się w miejsce dyskusji pomiędzy mieszkańcami Opolszczyzny, a zaproszonym autorem. Od 2007 roku z inicjatywy drukarni Opolgraf w Fabryce Inspiracji gościli m.in.: Tomasz Raczek, Stanisław Tym, Janusz L. Wiśniewski, Wojciech Kuczok, Andrzej Pilipiuk, Jerzy Stuhr, Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski, Szymon Hołownia i wielu innych.

Jedną ze strategicznych wydarzeń organizowanych przez Fundację jest Festiwal Książki. Chcieliśmy, aby Opole stało się nie tylko stolicą polskiej piosenki, ale również książki, dlatego rok rocznie organizujemy w czerwcu literackie wydarzeniowe. Festiwal Książki odwiedziło około 80 tysięcy osób.

więcej

Certyfikat Jakości ISO

W listopadzie 2005 roku wdrożyliśmy System Zarządzania Jakością zgodny ze standardem ISO 9001:2008 (firma certyfikująca TÜV Rheinland).

Wyznajemy zasadę, że jakość jest prawdziwym czynnikiem sprawczym sukcesu drukarni. Jednak nie odwołujemy się tylko do jakości produkowanych przez nas książek. Jakość musi przenikać każdą sferę działalności drukarni. Używając języka fizjologii – jakością powinno się oddychać. Jest to podstawowa wartość naszej codziennej pracy z Klientami. Nie ustajemy w działaniach prowadzących do jej poprawy, nie zadowalamy się stanem bieżącym, za to wciąż udoskonalamy wszystkie aspekty naszych działań.

Firma OPOLGRAF SPÓŁKA AKCYJNA realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Promocja nowego produktu poligraficznego na rynkach międzynarodowych”. Celem projektu jest podniesienie konkurencyjności Firmy w skali krajowej i międzynarodowej poprzez wprowadzenie nowych produktów do oferty firmy. Realizacja inwestycji przyczyni się do zwiększenia innowacyjności firmy i jej oferty, a tym samym wpłynie na podniesienie atrakcyjności regionu województwa opolskiego. Wartość projektu: 601 250,00 zł. Dofinansowanie projektu z UE: 336 700,00 zł.