PANELE SŁONECZNE

PANELE SŁONECZNE

Czym są panele fotowoltaiczne?

Fotowoltaika służy do wytwarzania energii. Jest to najprostsza forma wytwarzania energii elektrycznej oparta na przetwarzaniu promieniowania słonecznego na prąd elektryczny (prąd stały) za pomocą paneli fotowoltaicznych. Wygenerowany prąd jest przesyłany do falownika i przetwarzany na prąd przemienny, który może zasilić np. cały dom. Nadwyżka energii jest wprowadzana do sieci i może być później wykorzystana przez użytkownika.

Dlaczego to jest ważne?

Systemy fotowoltaiczne są przyjazne dla środowiska. Produkcja energii elektrycznej z promieniowania słonecznego w fotowoltaice nie powoduje emisji żadnych substancji szkodliwych dla zdrowia. Fotowoltaika nie generuje hałasu i nie zużywa zasobów wody pitnej do produkcji energii. Do produkcji modułów fotowoltaicznych używany jest zwykły krzem i aluminium, dzięki czemu nadają się one w 100% do recyklingu. Ponadto fotowoltaika sprzyja oszczędzaniu wody. W przeciwieństwie do konwencjonalnych elektrowni, system fotowoltaiczny wytwarza energię elektryczną bez użycia wody. Wszystko to sprawia, że ​​fotowoltaika jest jednym z najczystszych źródeł energii na świecie.

Instalacja fotowoltaiczna w Opolgrafie

Na dachu naszego budynku zainstalowano 100 paneli słonecznych, które wytwarzają energię elektryczną wykorzystywaną w procesie produkcji. W ciągu sześciu miesięcy użytkowania panele słoneczne ograniczyły wycinkę ponad 1100 drzew, zmniejszyły emisję CO2 o 8060 kg i zaoszczędziły 8060 kg węgla. Stosujemy najwyższej jakości panele fotowoltaiczne, falowniki i mocowania, aby zagwarantować bezpieczeństwo i mieć pewność, że nasze działania mają dobry wpływ na środowisko.

"OPOLGRAF" SPÓŁKA AKCYJNA realizuje projekt dofinansowany z Programu Re-Open UK pn „Inwestycje w firmie OPOLGRAF S. A. jako odpowiedź na negatywne skutki brexit” Celem projektu jest przeciwdziałanie negatywnym skutkom brexit-u. Realizacja projektu wpłynie na poprawę jakościową i kolorystyczną końcowych produktów poprzez bardziej precyzyjne i dokładne punkty rastrowe o znacznie ostrzejszych krawędziach, a także dużo większą odpornością na ścieranie w procesie produkcyjnym. Poprzez realizację projektu Wnioskodawca będzie w stanie zrekompensować wzrost kosztów w handlu ze Zjednoczonym Królestwem. Wartość ogółem projektu 254 610,00 EUR z tego wkład Funduszy Europejskich 199 000,00 EUR