OSZCZĘDZAJ ZUŻYCIE ENERGII

OSZCZĘDZAJ ZUŻYCIE ENERGII

Co to żarówka LED?

Żarówka LED to dioda wykorzystująca elektroluminescencję, czyli emisję światła. Szczegółowa budowa i działanie lamp są dość skomplikowane. Zasadniczo elektroluminescencja opiera się na bezpośredniej konwersji energii elektrycznej na światło. Pod względem działania dioda LED różni się od zwykłej żarówki przede wszystkim szybkością emitowania światła. Lampy LED wytwarzają światło natychmiast, podczas gdy tradycyjne żarówki potrzebują czasu, aby się nagrzać i zwiększyć swoją moc. Kolejną różnicą jest to, że lampy LED same wytwarzają różne kolory światła, w zależności od składu chemicznego półprzewodnika. Tradycyjne rozwiązania wymagają stosowania specjalnych filtrów w celu uzyskania różnych kolorów, co niekorzystnie wpływa na wydajność żarówki. Biorąc pod uwagę budowę diod LED, ich żywotność szacuje się na 100 000 godzin.

Dlaczego używamy żarówek LED?

Przede wszystkim dlatego, że są czyste w produkcji, co oznacza, że ​​nie wytwarzają szkodliwych substancji, takich jak ołów, kadm czy rtęć. Co więcej, lampy LED w 100% nadają się do ponownego użycia i recyklingu. Charakteryzują się również niższym zużyciem energii (nawet o 90%) w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami i są 50 razy trwalsze. Ich żywotność sięga co najmniej kilkunastu lat, dzięki czemu nie trzeba ich często wymieniać, w przeciwieństwie do ich tradycyjnych odpowiedników. Technologia LED pozwala zminimalizować ewentualne straty energii, co oznacza, że ​​więcej energii dostarczanej do żarówki LED zamieniane jest na światło, a nie ciepło. Powoduje to mniejsze zużycie energii potrzebnej do zasilenia lampy. Wybór oświetlenia LED to dbałość o środowisko. Żarówki LED nie zawierają niebezpiecznej rtęci w gnieździe, więc ani środowisko, ani ludzie nie ucierpią, nawet jeśli pękną. Inwestycja w lampy LED jest również opłacalna z ekonomicznego punktu widzenia. Ich cena jest dość wysoka, ale koszty eksploatacji są znacznie niższe.

"OPOLGRAF" SPÓŁKA AKCYJNA realizuje projekt dofinansowany z Programu Re-Open UK pn „Inwestycje w firmie OPOLGRAF S. A. jako odpowiedź na negatywne skutki brexit” Celem projektu jest przeciwdziałanie negatywnym skutkom brexit-u. Realizacja projektu wpłynie na poprawę jakościową i kolorystyczną końcowych produktów poprzez bardziej precyzyjne i dokładne punkty rastrowe o znacznie ostrzejszych krawędziach, a także dużo większą odpornością na ścieranie w procesie produkcyjnym. Poprzez realizację projektu Wnioskodawca będzie w stanie zrekompensować wzrost kosztów w handlu ze Zjednoczonym Królestwem. Wartość ogółem projektu 254 610,00 EUR z tego wkład Funduszy Europejskich 199 000,00 EUR