Opolgraf wdrożył system ISO 14001 – Środowisko jest dla nas ważne!

Jako drukarnia staramy się nie ścigać trendów, a je wyznaczać. Ważną misją naszej firmy było wyjście naprzeciw oczekiwaniom współczesnej technologii oraz ekologii i ochrony środowiska.

Rosnąca świadomość ekologiczna oraz ochrona środowiska stały się istotnymi czynnikami wpływającymi na bieżącą działalność spółki. Opolgraf jako jedna z nielicznych firm na polskim rynku poligraficznym wdrożył system zarządzania środowiskiem zgodny z normą ISO 14001, udokumentowanym certyfikatem

i zintegrowanym z systemem jakości. Dzięki przyjętym regulacjom mamy możliwość bezpośredniego przyczynienia się do ochrony otaczającego nas świata – jest to ogromna wartość, jak i przykład dla innych organizacji. System funkcjonowania drukarni Opolgraf od wielu lat zapewnia gwarancję najwyższej jakości, w każdej sferze działania firmy – od kontaktu z klientem przez produkcję, a teraz również świadomość ekologiczną.

Myślimy odpowiedzialnie i długoterminowo – zrobiliśmy pierwszy krok, a jeszcze wiele przed nami. Stawiając sobie kolejne konkretne cele do wykonania w trosce o ekologię i przyszłość naszej planety.

"OPOLGRAF" SPÓŁKA AKCYJNA realizuje projekt dofinansowany z Programu Re-Open UK pn „Inwestycje w firmie OPOLGRAF S. A. jako odpowiedź na negatywne skutki brexit” Celem projektu jest przeciwdziałanie negatywnym skutkom brexit-u. Realizacja projektu wpłynie na poprawę jakościową i kolorystyczną końcowych produktów poprzez bardziej precyzyjne i dokładne punkty rastrowe o znacznie ostrzejszych krawędziach, a także dużo większą odpornością na ścieranie w procesie produkcyjnym. Poprzez realizację projektu Wnioskodawca będzie w stanie zrekompensować wzrost kosztów w handlu ze Zjednoczonym Królestwem. Wartość ogółem projektu 254 610,00 EUR z tego wkład Funduszy Europejskich 199 000,00 EUR