British Book Design and Production Awards
Z przyjemnością informujemy, że książka „PIPPI LONGSTOCKING”, wyprodukowana przez Opolgraf S.A. dla naszego klienta The Folio Society, została nominowana do nagrody w prestiżowym konkursie British Book Design and Production Awards.
British Book Design and Production Awards (BBDPA), organizowany przez British Printing Industries Federation (BPIF), to jedno z najważniejszych wyróżnień w branży wydawniczej w Wielkiej Brytanii. Konkurs honoruje najwybitniejsze realizacje w zakresie projektowania i produkcji książek – obejmując projekt graficzny, typografię, jakość druku, dobór materiałów oraz poziom wykonania introligatorskiego.
Nagroda ta bywa określana mianem „Oscara” świata książki w obszarze designu i produkcji, stanowiąc wyraz uznania dla najwyższych standardów rzemiosła i technologii poligraficznej.
Nominacja jest dla nas potwierdzeniem jakości realizowanych projektów oraz efektem ścisłej współpracy z wymagającym partnerem wydawniczym.
Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 14 kwietnia 2026 roku w De Vere Grand Connaught Rooms w Londynie.