Czwarty Festiwal Książki fenomenalnym sukcesem!

Festiwal Książki Opole pokazuje, że książki kochają słońce, a słońce kocha Opole! Przepiękna pogoda, niesamowita atmosfera, fenomenalna frekwencja, zadowoleni pisarze, muzycy, wystawcy i czytelnicy – książkowy sukces po raz czwarty! Festiwal Książki odbywał się przez trzy dni,  w dniach 7 – 9 czerwca na Placu Wolności. Organizatorzy szacują, że we wszystkich festiwalowych wydarzeniach udział wzięło 20 000 osób, a do polskich domów trafiło kilkanaście tysięcy książek! !

Podczas trzydniowego święta książki odbyło się ponad czterdzieści spotkań autorskich, liczne warsztaty, slam poetycki, a każdy dzień kończył się koncertem – Tymon Tymański, Kwiat Jabłoni i Barbara Wrońska. Festiwalowi goście nie szczędzili miłych słów:

 „Wespół z Katarzyną Bondą dziękujemy za absolutnie niesamowitą, rekordową frekwencję, świetną atmosferę i cierpliwość kolejkową! Zablokowaliśmy pół mojego rodzinnego Opola, przy okazji pokazując, że w tym kraju jednak się czyta. I to na potęgę!” – komentuje pod festiwalu Remigiusz Mróz.

„Było cudownie, wspaniała atmosfera i ludzie z niesamowitą energią!” – wspominała Beata Pawlikowska

„Niesamowita atmosfera! Kocham książki! Dla mnie książki to mój świat, moja miłość, moja praca! – Agnieszka Maciąg

Cieszy mnie zawsze jak literatura jest promowana! A Opole to stolica nie tylko polskiej piosenki, ale również kryminału!” – wspominała Katarzyna Puzyńska

Podobnego zdania są Wystawcy:

 „Jeszcze raz ogromne podziękowania za tak wspaniałą organizację targów, gościnność i niepowtarzalną  atmosferę opolskich spotkań z książką. Nie byłoby to możliwe bez Waszej ciężkiej pracy i pasji. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie za rok. – Wydawnictwo Sejmowe.

„Festiwal Książki w Opolu znów okazał się wielkim sukcesem. Dzięki wspaniałej organizacji, ciekawym spotkaniom autorskim, świetnej atmosferze oraz szerokiej ofercie wydawniczej, do miasteczka literackiego przybyły tłumy Opolan, chętnych obcować z literaturą i sztuką. Każde miasto w Polsce może pozazdrościć Opolu takiej imprezy”  – Wydawnictwo Nasza Księgarnia

„Profesjonalna organizacja, przesympatyczna obsługa, bezproblemowa pomoc, świetna promocja, tłumy ludzi, zadowolenie i uśmiechy, świetne rozmowy o książkach i życiu, niezapomniane spotkania przy stoisku i nie tylko. Książki, autorzy – po prostu bardzo literacka atmosfera. I pogoda specjalnie zamówiona. Wielkie gratulacje! Dobrze będzie wrócić za rok.” – Wydawnictwo Zakamarki

 „Czwórka to symbol pasji i sukcesu – tak można podsumować czwartą edycję Festiwalu Książki Opole 2019. Trzydniowe święto to efekt rocznej pracy całego zespołu, za co serdecznie dziękuję” – wspomina Natalia Ciecióra, członek zarządu Fundacji Fabryka Inspiracji i organizator wydarzenia od pierwszej edycji.

Mirosław Szewczyk – Prezes Fundacji Fabryka Inspiracji PL, podsumowując czwartą edycję Festiwalu Książki zwrócił uwagę na partnerów i sponsorów wydarzenia – „Zainteresowanie Festiwalem rośnie z roku na rok, za co serdecznie dziękujemy Opolanom, ale również naszym Partnerom Strategicznym Miastu Opole, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Partnerom takim jak: Filharmonia Opolska, Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Centrum Wystawienniczo Kongresowe, Karolinka, Solaris. Naszym Sponsorom: PKO BP oraz branżowym: Antalis, Igepa, Europapier. Ciekawym akcentem wydarzenia była również organizowana przez Drukarnię Opolgraf konferencja – „Książka 360 ° – trendy i przyszłość”.

Frekwencję na ten rok szacujemy na 20 000 osób, które pojawiło się w Miasteczku Literackim, jednocześnie patrząc na sprzedaż szacuje się, że do polskich rodzin trafiło kilkanaście tysięcy książek! Eksperymentem tegorocznej edycji był slam poetycki, w którym wzięło udział ponad 70 osób oraz niedzielne spotkanie z Maciejem Marciszem z Marcinem Mellerem w Probierni Matecznik.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL oraz drukarnia Opolgraf.

"OPOLGRAF" SPÓŁKA AKCYJNA realizuje projekt dofinansowany z Programu Re-Open UK pn „Inwestycje w firmie OPOLGRAF S. A. jako odpowiedź na negatywne skutki brexit” Celem projektu jest przeciwdziałanie negatywnym skutkom brexit-u. Realizacja projektu wpłynie na poprawę jakościową i kolorystyczną końcowych produktów poprzez bardziej precyzyjne i dokładne punkty rastrowe o znacznie ostrzejszych krawędziach, a także dużo większą odpornością na ścieranie w procesie produkcyjnym. Poprzez realizację projektu Wnioskodawca będzie w stanie zrekompensować wzrost kosztów w handlu ze Zjednoczonym Królestwem. Wartość ogółem projektu 254 610,00 EUR z tego wkład Funduszy Europejskich 199 000,00 EUR