O nas

O firmie

Opolgraf SA, to najlepsza drukarnia dziełowa w Polsce, mogąca pochwalić się około 80 letnim doświadczeniem oraz licznymi nagrodami.  Drukarnia specjalizuje się w wydrukach książek w oprawie broszurowej, twardej, ze spiralą, czasopism czy akcydensów. Firma wielokrotnie jest wyróżniana i doceniana przez wydawców za komunikatywność, jakość czy terminowość. Zgrany zespół ponad stu pięćdziesięciu pracowników świadczy o tym, że Opolgraf to nie tylko wyspecjalizowane maszyny i bogaty park maszyn, ale również wykwalifikowana kadra.

obejrzyj film

Misja

Oferowanie usług drukowania i oprawy przy najkorzystniejszej relacji ceny do jakości w możliwie najkrótszym terminie realizacji, z gwarancją wyczerpującej i bezzwłocznej wymiany informacji; rozwijanie zdolności technologicznych; dążenie do najwyższego poziomu profesjonalizmu; spełnianie, a nawet wyprzedzanie oczekiwań i wymagań Klientów, a w rezultacie zwiększenie udziału w rynku.

Festiwal książki

Fabryka Inspiracji – projekt Drukarni Opolgraf, w ramach którego były organizowane spotkania autorskie z publicystami, pisarzami, twórcami literatury współczesnej. Spotkania w ramach Fabryki Inspiracji poświęcone są promocji konkretnych książek, bądź otwartym tematom z zakresu zainteresowań zapraszanych autorów. Pierwotnym miejscem projektu była introligatornia drukarni Opolgraf, która na dwie godziny zamieniała się w miejsce dyskusji pomiędzy mieszkańcami Opolszczyzny, a zaproszonym autorem.

Jedną ze strategicznych wydarzeń organizowanych przez Fundację jest Festiwal Książki. Rok rocznie organizujemy w czerwcu literackie wydarzeniowe. Tegoroczny VII Festiwal Książki w Opolu za nami – wydarzenie było rekordowe pod każdym względem!
Z różnych stron Polski już docierają do nas informacje, że jest to najlepsze wydarzenie literackie w kraju. Na trzy dni Plac Wolności w Opolu zamienił się w piękne miasteczko literackie. Gościliśmy ponad stu wydawców z całego kraju, najpopularniejszych pisarzy, a także licznych artystów. Przez cały weekend Opole żyło pasją czytelniczą, uczestnicy mieli okazję brać udział w ponad siedemdziesięciu spotkaniach z autorami na scenie oraz na stoiskach wydawców, odbyły się liczne warsztaty dla najmłodszych czytelników – jakość wszystkich wydarzeń festiwalowych potwierdza rekordowa frekwencja. Każdego dnia festiwal kończył się koncertem podkreślającym wyjątkowy i unikatowy charakter targów – łączenie literatury z
muzyką. Tegoroczna edycja zaskoczyła nowościami takimi jak Panel Young Adult czy spotkania autorskie „Zbrodnia na pokładzie” odbywające się na statku. Wszystkie te elementy pozwoliły osiągnąć wspaniały efekt, o czym świadczą opinie naszych gości:
Aleksander Kwaśniewski: „Na Festiwalu Książki w Opolu jest wspaniale, są znakomici autorzy, świetne książki, cudowni czytelnicy i znakomita atmosfera!”
„Na Festiwal Książki warto przyjechać, ponieważ są tu ludzie, którzy czytają. Czytanie książek jest najlepszą rzeczą jaką można dla siebie zrobić, dla swojego serca, dla swojej wyobraźni, dla swojego intelektu”– dodaje Natalia de Barbaro.
Remigiusz Mróz: „W Opolu jest najlepszy festiwal książkowy na świecie, na który zapraszam co roku. Jestem tu już siódmy raz i mam zamiar tu być jeszcze myślę co najmniej 97 razy! Polecam!”
Wydawnictwo AGORA: „Opolski Festiwal Książki tradycyjnie wyłamuje się ze schematów i w cieniu największych branżowych eventów świeci pełnym blaskiem! Specyficzna atmosfera i urokliwy klimat miasta sprawiają, że co roku przyjeżdżają tu Autorzy z najwyższej półki a wydawcy i czytelnicy z utęsknieniem czekają na kolejne edycje festiwalu. W tym roku frekwencja przerosła oczekiwania chyba wszystkich zainteresowanych, dlatego już nie możemy doczekać się kolejnej edycji!”

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że Opole po raz kolejny zapisało się w pamięci uczestników festiwalu jako miejsce, które słynie z promocji czytelnictwa oraz pielęgnowania zamiłowania do kultury.

więcej

Certyfikat Jakości ISO

Od 2005 roku wdrożyliśmy System Zarządzania Jakością zgodny ze standardem ISO 9001:2008 oraz Systemem Zarządzania Środowiskiem ISO 14001:2015 (firma certyfikująca TÜV Rheinland).

Ważną misją naszej firmy było wyjście naprzeciw oczekiwaniom współczesnej technologii oraz ekologii i ochrony środowiska. Rosnąca świadomość ekologiczna oraz ochrona środowiska stały się istotnymi czynnikami wpływającymi na bieżącą działalność spółki. Opolgraf jako jedna z nielicznych firm na polskim rynku poligraficznym wdrożył system zarządzania środowiskiem zgodny z normą ISO 14001, udokumentowanym certyfikatem i zintegrowanym z systemem jakości. Dzięki przyjętym regulacjom mamy możliwość bezpośredniego przyczynienia się do ochrony otaczającego nas świata – jest to ogromna wartość, jak i przykład dla innych organizacji. System funkcjonowania drukarni Opolgraf od wielu lat zapewnia gwarancję najwyższej jakości, w każdej sferze działania firmy – od kontaktu z klientem przez produkcję, a teraz również świadomość ekologiczną.

"OPOLGRAF" SPÓŁKA AKCYJNA realizuje projekt dofinansowany z Programu Re-Open UK pn „Inwestycje w firmie OPOLGRAF S. A. jako odpowiedź na negatywne skutki brexit” Celem projektu jest przeciwdziałanie negatywnym skutkom brexit-u. Realizacja projektu wpłynie na poprawę jakościową i kolorystyczną końcowych produktów poprzez bardziej precyzyjne i dokładne punkty rastrowe o znacznie ostrzejszych krawędziach, a także dużo większą odpornością na ścieranie w procesie produkcyjnym. Poprzez realizację projektu Wnioskodawca będzie w stanie zrekompensować wzrost kosztów w handlu ze Zjednoczonym Królestwem. Wartość ogółem projektu 254 610,00 EUR z tego wkład Funduszy Europejskich 199 000,00 EUR