Pisarze o Festiwalu Książki Opole 2016

O Festiwalu Książki Opole 2016 mogliśmy przeczytać nie tylko w mediach, ale również na portalach społecznościowych festiwalowych gości. Pozytywne komentarze napisała królowa polskiego kryminału Katarzyna Bonda czy Remigiusz Mróz. Katarzyna Grochola również nie ukrywała zachwytu.

 

Znana polska pisarka i dziennikarka, jedna z wielu festiwalowych gwiazd, Katarzyna Grochola, z zachwytem opowiada: Opole jest piękne. Szłam tutaj mostem z kłódkami i różnymi wierszami poprzywiązywanymi (…) weszłam w tłum ludzi którym się chce przyjść na jakiś festiwal, jakichś książek, spotykać się z jakimiś ludźmi, zamiast siedzieć na trawie i pić piwo. I za to kocham Opole!

 

Opole z kolei kocha nie tylko panią Katarzynę: ogrom spotkań autorskich przyciągał tłumy od rana do wieczora. Przedsmakiem festiwalowych wrażeń było czwartkowe spotkanie z Krystyną Czubówną, a w piątek i sobotę, na czterech festiwalowych scenach odbywały się kolejne wydarzenia: dla dzieci (z udziałem m.in. Agnieszki Antoniewicz, Romualda Pawlaka i Andrzeja Żaka) i dla dorosłych (spotkania i warsztaty z m.in. Nadią Szagdaj, Janiną Ochojską, Moniką Witkowską, Moniką Kuszyńską, Mariuszem Szczygłem, Jakubem Ćwiekiem, Andrzejem Pilipiukiem, Tomaszem Lipińskim, Bogdanem Białkiem, Remigiuszem Mrozem, Michałem Olszańskim, Januszem Leonem Wiśniewskim, Szymonem Hołownią, Krzysztofem Vargą, Katarzyną Bondą i Michałem Rusinkiem).

 

Dziękuję raz jeszcze i do zobaczenia za rok! Liczę, że wkrótce Opole stanie się nie tylko stolicą polskiej piosenki, ale też literatury – daj Boże popularnej! – pisze Katarzyna Bonda, autorka kryminałów. Remigiusz Mróz dodaje: Świetna atmosfera, plenerowe spotkanie przy idealnej pogodzie i ciekawe rozmowy – czyli pierwszy Festiwal Książki w moim rodzinnym Opolu! Kto nie był, niech koniecznie zjawi się za rok!

"OPOLGRAF" SPÓŁKA AKCYJNA realizuje projekt dofinansowany z Programu Re-Open UK pn „Inwestycje w firmie OPOLGRAF S. A. jako odpowiedź na negatywne skutki brexit” Celem projektu jest przeciwdziałanie negatywnym skutkom brexit-u. Realizacja projektu wpłynie na poprawę jakościową i kolorystyczną końcowych produktów poprzez bardziej precyzyjne i dokładne punkty rastrowe o znacznie ostrzejszych krawędziach, a także dużo większą odpornością na ścieranie w procesie produkcyjnym. Poprzez realizację projektu Wnioskodawca będzie w stanie zrekompensować wzrost kosztów w handlu ze Zjednoczonym Królestwem. Wartość ogółem projektu 254 610,00 EUR z tego wkład Funduszy Europejskich 199 000,00 EUR